Týdenní seminář FENG SHUI

Rusava 17.7 – 23.7 2011

Rusava, kouzelné místo vsetínských a hostýnských vrchů. Prostředí stvořené pro meditace, uvolnění mysli a uklidněni duše.
Semináře to jsou setkání nejen s lidmi, kteří předávají vědomosti, ale také navázání nových přátelství ,ale i sdílení společné cesty za hranice všednosti a šedosti současné konzumní společnosti. Cesta za poznáním, že všichni jsme jedno a přitom tak nádherně různí.
Fenomén zvaný Feng-Shui mě zaujal před mnoha lety, kdy nebyl žádný studijní materiál, žádné semináře s danou tématikou, ale jen schůze KSČ. Měl jsem možnost letmo nahlédnout do nějaké brožůrky s obecnými údaji. Léta běžely a Feng-Shui se krčilo někde v podvědomí a čekalo na svůj okamžik probuzení. Přišlo, mezi úžasnými lidmi v nádherném místě.
Celý seminář se nesl v pracovním duchu s prvky relaxace a uvolnění v odpoledním čase.
Výlet na poutní místo Hostýn se nám povedl prodloužit na maximální možnou délku díky nedostatečnému turistickému značení a poslední autobus nám odjíždí v okamžiku kdy opozdilí členové výpravy dorazí do cíle. Nic to však nemění na rozhodnutí navštívit hostýnský chrám.

 

Cestu zpět na Rusavu však již absolvujeme taxíkem.
Další pracovní den mi přináší poznání, že vlastně všechno vím, jen jsem na to „ nějak zapomněl „ a s chutí se pouštím do dalšího poznávání zákonitostí starodávné čínské metody Feng Shui.
Jsem okouzlen poznáním, že tvary a barvy mohou ovlivnit a měnit život jedince. Uvědomím si , že způsob komunikace s Universem je tak prostý a to pomocí symbolů. Toto zjištění mi dává pocit bezpečí orientovat se v daném tématu. Vím, že se nemůžu ztratit, protože na to nejsem sám a moji pomocníci mě vždycky povedou správně tak, abych pomohl orientovat se v životě i jiným lidem nejen sobě.
A opět relaxace a uvolnění. Přijíždí manželé Kratochvílovi se svými bubínky a dalšími hudebními nástroji a začíná koncert. Všichni se snaží udržet krok a soustředění na tanec s hůlkami. Někdy se spleteme , ale to není důležité. Důležité je společenství.

Harmonizační obrazy pro oblasti života PA-KAU, do té doby pro mě neznámý pojem se stává realitou dalšího dne a uzrává přesvědčení i dalších dnů mého života. Devět oblastí pojmenováno tak všedně : vědění, kariéra, nápomocní přátelé, minulost, jednota, budoucnost, bohatství, cíle, vztahy jsou oblasti působení pomocí tvarů, forem a barev na změnu současného života i budoucích dnů. Není to skvělé?
Jitka Králíková a její muzikoterapie mám ukazuje jak hudba dokáže měnit naše myšlení a uzdravovat tělo a duši. Nezapomenutelné hodiny společné hudební produkce. A tak bych mohl psát o povídání na téma chleba, aromaterapii …
Odjíždíme domů, plní dojmů, odpočatí i unavení. Na závěr ještě spálení našich obav a strachů a zpět do „ normálního života“ , a nebo je to jinak? Ten normální jsme žili právě teď, těch několik dnů ? Jsem na rozpacích. Co však vím určitě, že zkušenost je nepředatelná a nepopsatelná.


Děkuji všem, kteří jste obohatili tento kouzelný týden svou přítomností.
Mnoho lásky a životní pokory Vám všem.

S úctou Pavel

Dárek zdarma

Chcete vědět více o základních principech Feng Shui ve všech oblastech svého života? Můj ebook plný informací a rad Vám zašlu zdarma na Váš email.

email
PŘIDEJTE SE K NÁM


ROZHOVOR - Zlatý věk


ROZHOVOR - Cesta k harmonii